Rynek poligraficzny
Czasopisma
Książki
Opakowania
Akcydensy
Reklama zewnętrzna
Specjalne zastosowania
Usługi, maszyny, materiały

Agfa Graphics

tradycja i nowoczesność

Agfa Graphics od prawie 150 lat tworzy różnorodne rozwiązania wykorzystywane do utrwalania i powielania obrazów.

Jesteśmy także liderem technologii prepress i posiadamy największą na rynku ofertę materiałów, urządzeń i oprogramowania. Tworzą one kompletne rozwiązania pracujące w wielu firmach na całym świecie.

We własnych laboratoriach opracowujemy innowacyjne technologie, które owocują powstawaniem produktów cieszących się ogromną popularnością także wśród najbardziej wymagających klientów.

Program zrównoważonego rozwoju, który staramy się konsekwentnie wdrażać, zakłada skupienie się na produktach, które nie będą niekorzystnie wpływały na środowisko. Dotyczy to zarówno etapu produkcji, jak i miejsca ich użytkowania.

Jako właściciel fabryk zużywających ogromne ilości surowców i energii dostrzegamy korzyść w efektywnym zarządzaniu ich zużyciem. W tym przypadku zarówno producent, jak i konsument może cieszyć się obniżeniem kosztów. Racjonalizacja w produkcji powoduje mniejsze zużycie surowców wykorzystywanych także do przygotowania opakowań, jak również wody i energii koniecznej do ich wytworzenia. Mniejsze koszty produkcji pozwalają zaoferować niższą cenę, co jest ważne na dzisiejszym, bardzo konkurencyjnym rynku. Dodatkowo każdy klient może zauważyć mniejszą ilość odpadów np. opakowań, które trzeba we własnym zakresie zagospodarowywać. Mniejsze zużycie energii i wody to mniejsze zanieczyszczenie środowiska, co może odczuć każdy z nas.

Bezchemiczne płyty Azura TU

Jednym z przykładów produktu, z którego jesteśmy od wielu lat dumni, co potwierdzają pozytywne opinie naszych klientów, są płyty Azura. Stosowana w nich technologia ThermoFuse jest rozwijana od ponad 15 lat i regularnie pojawiają się nowe produkty korzystające z tych doświadczeń. Ostatnim z nich jest płyta Azura TU, która łączy ekologię z wysoką jakością i wytrzymałością. Płyta ta może być wykorzystana do wielu prac, które dotychczas wymagały zastosowania konwencjonalnych płyt wywoływanych w procesie chemicznym.

Na tym nie koniec. Już niebawem światło dzienne ujrzą kolejne produkty, które mogą dokonać przełomu w postrzeganiu ekologicznych płyt offsetowych.

Kompleksowe rozwiązania Agfa Graphics uzupełniane są pełnym wsparciem technicznym. Zaawansowane szkolenia i konsultacje prowadzone są przez silny zespół doświadczonych specjalistów.

materiał: Agfa Graphics