11 sierpnia, 2022

Sitodruk – dlaczego warto?

2 min read

Interesuje Cię produkcja toreb reklamowych z nadrukiem? A może potrzebujesz koszulek z własnym logo? Różnorodność gadżetów promocyjnych jest ogromna, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Należy zastanowić się, jakie rozwiązanie opłaca się najbardziej. Sitodruk wydaje się być najlepszym wyborem w przypadku dużego zapotrzebowania na konkretny wzór nadruku (np. logotyp przedsiębiorstwa). Potrzebujesz szczegółowych informacji na ten temat? Przejdź do dalszej części publikacji!

Korzystna cena

Istnieje przekonanie, że sitodruk jest drogi. Właśnie dlatego wiele osób już na starcie odrzuca omawianą metodę. Zupełnie niepotrzebnie! Prawdą jest, że w przypadku produkcji jednostkowej technika sitowa zadruku jest nieopłacalna. Wykonanie nadruku na kilku egzemplarzach generuje wysoki koszt jednostkowy.

Proces sitodruku nie jest zbyt skomplikowany. Należy wykonać projekt, na podstawie którego powstanie matryca. Im więcej razy zostanie wykorzystany dany wzór, tym więcej oszczędzamy! Sitodruk to gwarancja korzystnej ceny, jeśli tylko zdecydujemy się na zadrukowanie kilkudziesięciu lub kilkuset sztuk. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest zwrócić się o wycenę.

Wysoka jakość nadruku

Nowoczesne maszyny do nadruku na torbach i innych powierzchniach umożliwiają osiągnięcie pożądanej szczegółowości. Sitodruk zapewnia wysoką jakość nadruków – zarówno tych niewielkich, jak i w większym rozmiarze. Nie trzeba obawiać się mankamentów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na odczucia odbiorcy. Technika sitowa to również złożone formy, a więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Decydując się na sitodruk można uniknąć wyblakłych i nietrwałych kolorów. Omawiana metoda zadruku spełni wymagania tych, którzy zwracają uwagę na najdrobniejsze detale. Nie bez znaczenia jest także odporność na niesprzyjające działanie czynników otoczenia. Nadruki stworzone metodą sitową nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Mogą być eksponowane na wilgoć i promieniowanie słoneczne. Przetrwają w świetnym stanie wielokrotne pranie.

Szeroki zakres zastosowań

Gadżety reklamowe powinny zostać dopasowane do charakteru działalności. Wiadomym jest, że każda marka ma inną wizję na promocję. Sitodruk jest wyjątkowo uniwersalny, co przekłada się na szeroki zakres zastosowań. Umożliwia zadrukowanie wielu rozmaitych materiałów m.in. tworzyw sztucznych, dzianiny, szkła, druk na sklejce i drewnie, aluminium.

Na uwagę zasługuje możliwość wykonania efektów specjalnych np. hologramów, wstawek z innych materiałów, złotych lub srebrnych napisów. Należy jednak pamiętać, że każdy wykonawca dysponuje innym sprzętem, a wspomniane usługi nie są standardem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.